42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Filtry do wody » Filtry przemysłowe » Zmiękczacze » Zmiękczacze Softflo

Zmiękczacze Softflo

Zmiękczacze SOFTFLO są kompaktowymi urządzeniami o wydajności 1,0 - 1,5 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody. Zbudowane są z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej wolumetrycznej (objętościowej), wypełnienia z żywicy zmiękczającej oraz nowoczesnej kompaktowej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego. Wyświetlacz głowicy sterującej umieszczony jest na pokrywie obudowy. Butla wykonana jest z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001.

Zastosowanie:
Zmiękczacze SOFTFLO przeznaczone są do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń.
Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii.
Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Zawarte w zmiękczaczach SOFTFLO żywice (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność.

Stosowane wypełnienia:
- żywica kationitowa

Dane techniczne