42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Filtry do wody » Filtry przemysłowe » Odwrócona osmoza » System Merlin

System Merlin

SYSTEM MERLIN to innowacyjne rozwiązania w membranowej technologii uzdatniania wody, jest wynikiem długoletnich badań specjalistów GE Osmonics (General Electric Company).
SYSTEM MERLIN pozwala na uzyskanie duzych wydajności 2725 litrów/dobę i stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych systemów Odwróconej Osmozy.

Zalety SYSTEMU MERLIN:
- duża wydajność 1,89 litra/minutę,
- nie wymagane jest stosowanie zbiornika,
- wysoka efektywność nawet przy niskim ciśnieniu,
- nie wymagane jest stosowanie pomp ciśnieniowych,
- prosty montaż i serwis,
- mały odrzut wody,
- większy odzysk niż przy tradycyjnej osmozie,
- kompaktowa budowa - bez problemu mieści się w szafce pod zlewozmywakiem,
- funkcjonalny i estetyczny design.

SYSTEM MERLIN oczyszcza wodę w 4 stopniach filtracyjnych:
- filtr mechaniczny polipropylenowy - oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak piasek, pyły, osady, rdza, itp.,
- filtr węglowy - oczyszcza wodę z chloru, związków wielopierścieniowych, usuwa nieprzyjemny smak, zapach i barwę wody,
- membrana osmotyczna - na tym etapie pozyskiwana jest woda o najwyższej jakości, usuwa wszystkie zanieczyszczenia o wielkości powyzej 0,0001 mikrona: azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy,
- końcowy filtr węglowy - usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną, poprawia walory smakowe i zapachowe,

Zanieczyszczona woda przepływa przez polipropylenowo-węglowy filtr wstępny który eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne takie jak piasek, rdza, szlam, czyli wszystko to co znajduje się w wodzie i ma rozmiary większe od 10 mikronów. Wysokiej klasy węgiel aktywny użyty w tym filtrze znakomicie usuwa chlor i chlorofenole oraz częściowo inne zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne. Tak oczyszczona woda kierowana jest na kolejny stopień filtracji, który stanowią dwie pracujace równolegle membrany półprzepuszczalne. Tam pod wpływem ciśnienia woda pozbawiona zostaje wszystkich zanieczyszczeń większych od 0,0001 mikrona (w tym soli metali ciężkich). Oddzielona woda zanieczyszczona odprowadzana jest do kanalizacji. Natomiast woda uzdatniona kierowana jest następnie na końcowy filtr weglowy w celu poprawienia walorów smakowych. Czystą wodę mozna czerpać poprzez wylewkę montowaną na blacie (kranik poboru wody) z wydajnością bliską 2 litry/minutę.

Na życzenie klienta zamontować można dodatkowo:
- mineralizator wzbogacajacy oczyszczona wodę w niezbędna dawkę minerałów,
- pompę podnoszącą ciśnienie, co zwiększa wydajność membrany osmotycznej,
- lampę UV, stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie mikrobiologiczne,
- zbiornik na wodę uzdatnioną w przypadku wymaganej większej chwilowej wydajności zestawu, pozwala to takze na zastosowanie płukania membrany,
- przyłacze do instalacji wytwarzaające kostki lodu.

Dzięki wysokiej wydajności SYSTEMU MERLIN istnieje możliwość zamontowania jednego zestawu na kilku odbiorców (kilka punktów czerpalnych).

Zastosowanie:
SYSTEM MERLIN do odwróconej osmozy znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebna jest woda wysokiej jakości, czysta, zdemineralizowana, zdejonizowana, bezpieczna biologicznie.

Woda po osmozie nadaje się do bezpośredniego spożycia - bez gotowania. Membrana osmotyczna usuwa 96 - 99,8% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych, poprawia walory smakowe i zapachowe. Uzyskana woda pozbawiona jest trujących i rakotwórczych zwiazków chemicznych, metali ciężkich, chloru, związków chloropochodnych, zwiazków organicznych, bakterii i wirusów. SYSTEM MERLIN usuwa z wody także jony niwelując w 99,5% powstawanie kamienia w czajnikach lub zaparzaczach do kawy.
Koszt przefiltrowania wody jest kilkakrotnie niższy niż butelkowanej wody mineralnej, a jej jakość jest gwarantowana badaniami w laboratoriach amerykańskich i polskich.

SYSTEM MERLIN szczególnie chętnie stosowany jest na cele spożywcze w hotelach, restauracjach, pubach, barach oraz w biurach i gospodarstwach domowych. Membrany osmotyczne uzywane są także w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, w salonach kosmetycznych, w laboratoriach oraz w zakładach przemysłu spożywczego.

Stosowane wkłady:
- mechaniczno PP - węglowy 10 mikronów,
- membrana osmotyczna MERLIN 72,
- węglowy szlifujacy (końcowy),
- mineralizator,
- żarnik UV,

Dane techniczne