42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Zmiękczacze Klarsan maxi

Zmiękczacze Klarsan maxi

Zmiękczacze Klarsan maxi są kompaktowymi urządzeniami o wydajności 1,0 ÷ 1,5 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody.

Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej Fleck do wyboru w wersji czasowej lub wolumetrycznej (objętościowej), wypełnienia z żywicy zmiękczającej oraz nowoczesnej kompaktowej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego. Wyświetlacz głowicy sterującej dodatkowo zabezpieczony jest pokrywą. Butla wykonana jest z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001.

Zastosowanie:
Zmiękczacze Klarsan maxi przeznaczone są do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń.

Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii. Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na armaturze, psują smak napojów i potraw.

Zawarte w zmiękczaczach Klarsan maxi złoża (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność. W przypadku zastosowania złoża Crystal-Right uzyskuje się kompleksowe i bardzo efektywne usunięcie twardości, żelaza, manganu, a nawet amoniaku.

Stosowane wypełnienia:

Dane techniczne