42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Zmiękczacze Klarsan Duo

Zmiękczacze KLARSAN DUO są urządzeniami o dużych wydajnościach 0,7 - 11,0 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody. Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, wolumetrycznej (objętościowej) głowicy sterującej firmy FLECK, wypełnienia ze zmiękczającej żywicy kationitowej lub złoża CRISTAL-RIGHT oraz zbiornika na roztwór regenerujący (solankę) o pojemności od 100 do 520 litrów. Butle wykonane są z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001. Złoże CRISTAL-RIGHT dzięki swojej formie umożliwia lepszą filtrację, szybciej się oczyszcza podczas płukania i regeneracji. Żywotność złóż wynosi do 10 lat w przypadku złoża Cristal-Right oraz do 15 lat w przypadku żywicy kationitowej, konieczna jest jednak okresowa regeneracja 30% roztworem soli NaCl. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie.

Zastosowanie:
Zmiękczacze KLARSAN DUO przeznaczone są do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń.
Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii.
Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Zawarte w zmiękczaczach KLARSAN DUO żywice (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność.

W zależności od wyniku analizy wody i rodzaju instalacji wodnej firma KLARSAN dobiera odpowiednią wielkość zmiękczaczy oraz rodzaj głowicy.

Stosowane wypełnienia:
- żywica kationitowa
- złoże Cristal-Right

Dane techniczne