42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Odmanganiacze

FILTRY ODMANGANIAJĄCE to urządzenia o szerokim zakresie wydajności 0,7 - 10,0 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja z wody manganu. Montowane są na dopływie wody do obiektu, dzięki czemu zabezpieczają całą instalację i wszystkie urządzenia do niej podłączone. Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej Fleck do wyboru w wersji czasowej lub wolumetrycznej (objętościowej) oraz wypełnienia ze złoża odmanganiającego DEFEMAN. Wykonana z chemoodpornej żywicy eposydowej dodatkowo wzmocnionej włóknem szklanym butla posiada atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego, certyfikat CE oraz ISO 9001. Wszystkie części i podzespoły odżelaziaczy posiadają atesty PZH.
Stosowane złoże odmanganiające DEFEMAN charakteryzuje się długą żywotnością (do 5 lat), wymaga jednak okresowego płukania. Płukanie polega na przepływie wody w kierunku przeciwnym do normalnego i odbywa się w pełni automatycznie.
W celu poprawienia efektywności usuwania manganu, przed filtrem stosuje się napowietrzanie wody za pomocą zwężki lub sprężarki i mieszacza.

Zastosowanie:
FILTRY ODMANGANIAJĄCE znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie woda jest zanieczyszczona związkami manganu. Najczęściej są to wody podziemne z ujeć własnych. Duża zawartość manganu powoduje pogorszenie cech organoleptycznych wody: nadaje barwę i nieprzyjemny smak. W gospodarstwach domowych powoduje powstawanie plam rzy praniu bielizny. Poza tym, może odkładać się na rurociągach powodując ich zarastanie. Filtry odmanganiające znakomicie sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych jak i zakładach przemysłowych.

Stosowane wypełnienia:
- złoże odmanganiające DEFEMAN

W zależności od wyniku analizy wody, rodzaju instalacji wodnej oraz przewidywanego zużycia wody firma KLARSAN dobiera odpowiednią wielkość filtrów odmanganiających oraz rodzaj głowicy.

Dane techniczne