42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Zmiękczacze Klarsan Twin

Zmiękczacze KLARSAN TWIN są urządzeniami o dużych wydajnościach 1,8 - 9,0 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody. Zaletą zmiękczaczy KLARSAN TWIN jest także możliwość pracy ciągłej. Podczas przerwy w pracy jednej z butli spowodowanej koniecznością regeneracji, druga butla zapewnia dopływ uzdatnionej wody. Układ składa się z dwóch butli ciśnieniowych pracujących na zmianę, wolumetrycznej (objętościowej) głowicy sterującej firmy FLECK, wypełnienia ze zmiękczającej żywicy kationitowej lub złoża CRISTAL-RIGHT oraz zbiornika na roztwór regenerujący (solankę) o pojemności od 100 do 520 litrów. Butle wykonane są z tworzywa sztucznego chemoodpornego posiadającego atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego oraz ISO 9001. Zloże CRISTAL-RIGHT dzięki swojej formie umożliwia lepszą filrtrację, szybciej się oczyszcza podczas płukania i regeneracji. Żywotność złów wynosi do 10 lat w przypadku złoża Cristal-Right oraz do 15 lat w przypadku żywicy kationitowej, konieczna jest jednak okresowa regeneracja 30% roztworem soli NaCl. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie.

Zastosowanie:
Zmiękczacze KLARSAN TWIN przeznaczone są do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń. Zapewniają duże wydajności i nieprzerwany dopływ uzdatnionej wody.
Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii.
Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Zawarte w zmiękczaczach KLARSAN TWIN żywice (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność.

W zależności od wyniku analizy wody i rodzaju instalacji wodnej firma KLARSAN dobiera odpowiednią wielkość zmiękczaczy oraz rodzaj głowicy.

Stosowane wypełnienia:
- żywica kationitowa
- złoże Cristal-Right

Dane techniczne